Ze světa DF

Napsal Socializator Kategorie: Ze světa DF
Publikováno: 17. prosinec 2015 Zobrazeno: 3284

Jak si ti skalnější z vás všimli, po delším čekání je tady velký release - v0.42, DF2015 (o fous), prostě je to tady. Oproti 2014, která přeci jenom byla více zaměřena na update adventure módu a světa, se nové věci docela hodně dotkli i fortress módu. Bohužel stále jsem se ještě nedostal k tomu to vůbec spustit (uááá), ale už se těším na hospodu, návštěvníky, knihovnu, chrám a spoustu dalších drobností, co by měli ještě více oživit fortress mód. Prostě další přísady do našeho oblíbeného guláše.

Jako vždy s novým releasem, jsou tady i bugy a jako vždy Toady chrlí nové bugfixovací verze. Komunita nespí a tak už máme k dispozici asi nejdůležitější utilitu - Dwarf Therapist.

 
Napsal Socializator Kategorie: Ze světa DF
Publikováno: 30. duben 2015 Zobrazeno: 3042

Ti vnímavější z vás si již všimli, že pár měsíců existuje verze 40.24 včetně již klasického starter packu. Teď je již jisté, že toto bude na nějakou chvíli ustálená verze - resp. již nějakou dobu je. Toady nyní pracuje na pohostinství. Ehm, to znamená, že budete mít v pevnosti hospodu, budou vám tam chodit lidi, asi i přespávat atd. Už teď je jasné, že někdo si z návštevníků udělá cvičné cíle a že jiný vybuduje mega hotel. Uvidíme jak dlouho potrvá tento update, ale nemusely by to být obvyklé dva roky :)

 
Napsal Socializator Kategorie: Ze světa DF
Publikováno: 11. listopad 2014 Zobrazeno: 3201

Jak jste si asi ti bystřejší z vás všimli, neobtěžuji se s článkem pro každou novou verzi. Nicméně teď už těch verzí bylo trošičku více. tak jsem si řekl, že ukážu, že pořád žiju. Takže na světě je pár dní 40.15, včetně osvědčeného starter packu od PeridexisErranta. Během updatu DF na 40.14 došlo k nekompatibilitě uložených her, protože 40.14 přinesla několik novinek. Sběr ovoce pomocí žebříku i bez něj. A mírnou úpravu emocí trpaslíků. Takže se nedivte, když budete mít všude spoustu "pleasure", protože trpaslíci jsou prostě tak trochu emo.

 

A nezapomínejte podporovat DF. Jen díky příspěvkům můžeme tuto hru hrát!

 
Napsal Socializator Kategorie: Ze světa DF
Publikováno: 14. červenec 2014 Zobrazeno: 3540

Vítejte v porelease záplatovacím šílenství, je třeba opravit řadu bugů, jež způsobijí pády hry. Takže tady před pár dni byla 40.02 a včera vyšla 40.03. Bohužel, zatím se stále nedaří dodržet kompatibilitu uložených her, bugy jsou zkrátka příliš veliké. Až se podaří vydat jakž takž stabilní verzi, tak Toady začne pracovat na optimalizaci. V hledáčku je zejména zrychlení během Dwarf Fortress módu. Nyní totiž během hraní na pozadí probíhá simulace celého světa, což si pár FPS zpápne. Nicméně, je tam prý co zlepšovat, takže FPS by se mělo v brzých releasech zlepšit.

Takže, pokud nejste skalní, a zejména pokud se s pevnostmi rádi pipláte a děláte megastavby, tak v klidu hrajte dál s 34.11.

 
Napsal Socializator Kategorie: Ze světa DF
Publikováno: 8. červenec 2014 Zobrazeno: 3664

Tak po pár letech je na světě nová verze - Dwarf Fortress 0.40.01. Takže je na čase se obrnit trpělivostí, protože to bude zcela určitě bugfest, ale stejně tak je třeba připravit se na pozoruhodné množství né uplněně odladěných situací, jako např., když v minulé verzi tropický déšť rozpouštěl tuk osob :)

Většina změn se dotýka Adventure módu, ale hodně z nich bude mít přesah i Dwarf Fortress módu, jako např nové typy pohybů, nový způsob "mysli" trpaslíků, tj. jejich touhy, přání, libosti i nelibosti, nálady atd., nové stromy. Výhledově je cílem i prioritizace úkolů, nicméně to lze předpokládat, že to přijdě někdy v následujících měsících, kdy můžeme očekávat velmi časté updaty. Takže hurá do toho, k dispozici je už i update Starter packu, zatím ale stále není pro dwarf fortress mód to nejdůležitější - Dwarf Therapist, tak doporučuji ze začátku trošku probloudit v Adventure módu :)

 
Napsal Socializator Kategorie: Ze světa DF
Publikováno: 8. červen 2014 Zobrazeno: 3740

Tak je tady další odhad vydání nové verze Dwarf Fortress - DF2014 (schválně, jestli rozluštíte, co ta zkratka znamená). Tento vypadá ale již velmi "seriózně", Toady je pár měsíců ponořen v bugfixech, takže vydání je opravdu docela blízko. A kdyže to bude? Začátkem července!

A jenom stálá upomínka, kdo cítí, že hra mu dala více hodin kvalitní zábavy, než leckterá AAA hra, kterou si koupil, tak může svůj vděk vyjádřit i finančně a přispět přímo Toadymu - dary jsou jeho jedinným zdrojem obživy.

 
Napsal Socializator Kategorie: Ze světa DF
Publikováno: 27. leden 2014 Zobrazeno: 3901

Určitě všichni jsou obeznámeni s balíčkem Lazy Newb Pack - ostatně, je využíván i při video tutoriálech. Nuže vězte, že je již nějakou dobu neudržován, opuštěn! To samozřejmě nevadí, staré verze jsou perfektně funkční, ono hlavně zatím stále nevyšla nová verze Dwarf Fortress, že.

Nicméně komunita nespí. Myšlenka předpřipraveného balíčku plného již nastavených utilit a to vše zastřešeno pěkným GUI žije dál. Žezlo převzal PeridexisErrant se svým ještě obsáhlějším a navíc dokonce multiplatformínm balíčkem "Starter Pack". Výčet utilit je vskutku dlouhý, od grafických balíčků, přes vylepšeného Dwarf Therapista až po DFHack např se svým automatickým řezníkem. Dokonce i samotná DF binárka je patchnutá a opravuje pár bugů.

Takže oprašte klávesnice, čas si trošku zakutat!

 
Napsal Socializator Kategorie: Ze světa DF
Publikováno: 28. říjen 2012 Zobrazeno: 4443

Svět Dwarf Fortress je stále ponořen do dlouhodobější vývojové fáze, pracuje se na na nové verzi. Toadymu se opět moc nedaří splnit jeho cíl jít spíše po menších krůčcích a výdavat nové verze častěji, ale komu to vadí, když je k dispozici slušná verze, že :)  

Vydán byl lehce aktualizovaný komunitní Lazy Newb Pack, takže kdo má zájem, tak může stáhnout.

A na čem tedy Toady právě dělá? Jsou to lokace. Každá rasa bude mít své unikátní města, nebo spíše by se dalo říci sídla. Goblini budou mít věže a pevnosti, Elfi obývají nové stromy, které sahají třebas 10 políček do výšky a 5 do šířky (plus mínus). Trpaslící budou mít své vlastní generované pevnosti. Všechny tyto změny se promítnou zejména do adventure módu, ale důsledky budou patrné i ve fortress módu - když budete poblíž gobliní věže, tak si pravděpodobně užijete hodně srandy :)

Rovněž se objevily dvě další "Future of the Fortress" otázky a odpovědi - první a druhá. Toady nyní vcelku poctivě píše o aktuálním průběhu přímo na homepage, ale to už asi víte. Za zmínku stojí i pravidelný finanční report. Září bylo po delší době asi snad nejchudším měsícem, takže pokud někdo váháte jestli přispět, tak teď je ta správná chvíle! Je třeba uznat, že aktuální práce na oživování celého světa není pro majoritu hráčů, jež hraje především fortress mód, příliš zajímavá, přesto si Toady naši podporu zaslouží!

 
Napsal Socializator Kategorie: Ze světa DF
Publikováno: 22. srpen 2012 Zobrazeno: 4519

Pokračuje poněkud tišší vývojová fáze, tzn., že Toady pilně pracuje na zásadnějších věcech, místo typického odstraňování problémů mezi rychlými releasy. Tj., pravděpodobně se dočkáme nové "major" verze. 

A na čem to Toady především dělá? Odpověd najdete na ofiko stránkách a taky v nejnovějších FoF a FoF odpovědích. Když to zestručním, tak pro příznivce Dwarf Fortress módu to krátkodobě nevypadá na žádné velké změny. Ty se projeví především v adventure módu - stopování, rozpoznávání bytostí i po tmě (pokud jste upír), předělané skupiny a armády pohybující se po mapě a sledujíce své zájmy apod. Asi značná část toho všeho se využije i pro pevnost v dalších fázích (kdo ví za kolik let, že :) ) - až k vám budou zavítávat návštěvnící, nebo když si vyberete jó nebezpečné místo jako svůj domov.

 

Strana 1 z 5

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>
| + - | RTL - LTR
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.